امروز: شنبه, ۱۴ تیر ۱۳۹۹
کد خبر: 3545
تاریخ انتشار: شنبه, ۱۶ دی ۱۳۹۶ ۱۰:۱۸
با گذشت 3۲ سال انتظار

آیا طرح فاضلاب در میمه اجرا می شود؟

در نشست کارگروه اجرای فاضلاب در میمه ، قانع معاون مهندسی و توسعه آبفای کشور گفت : در حال حاضر بیش از 220 طرح فاضلاب در کشور در حال اجراست گفت : این طرح ها به 28هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که در مصوبه سال‌جاری 800 میلیارد ریال به امر موضوع اختصاص یافت و در بودجه سال ۹۷ این رقم به کمتر از نصف رسید .

قانع با اشاره به اینکه هفده شهر در استان اصفهان با مشارکت بخش خصوصی در حال اجرای طرح فاضلاب هستند گفت : استان اصفهان یکی از استان های نمونه و پیش‌قدم در اجرای فاضلاب است .

وی افزود :‌برای اجرای طرح فاضلاب در شهرهای میمه، وزوان و روستاهای زیاد‌آباد و ازان باید به راهکارهایی غیر از منابع دولتی فکر کرد .

معاون مهندسی و توسعه آبفای کشور اظهار داشت: بخش میمه تقریبا به 70 کیلومتر شبکه فاضلاب نیاز دارد که بیش از 38 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این طرح مورد نیاز می باشد.

وی ادامه داد: نمی‌خواهیم این طرح نیز مانند خیلی از طرح‌ ها ۲۰ سال به طول بیانجامد، به همین دلیل ابتدا باید منابع تامین مالی این پرو‍‍ژه مشخص شود .

معاون مهندسی و توسعه آبفای کشور زمان لازم  برای اجرای طرح فاضلاب بخش میمه را سه سال بیان کرد و افزود :برای اجرای این طرح، راهی جز مشارکت نیست .

قانع با اشاره به اینکه پس از اجرای این طرح، آب مورد نیاز فضای سبز شهرداری هم از این راه تامین می شود گفت : با همکاری شهرداری و شورای اسلامی میمه، حدود پنجاه درصد از هزینه این کار از طریق تبصره ۳ قانون (مشارکت مردمی) تامین می شود و بخش دیگر آن را بصورت تسهیلات ارزان قیمت می توان در اختیار بخش خصوصی و یا شهرداری ها قرار داد.

نماینده مردم شهرستانهای شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت : از سال ۱۳۶۴ تا کنون یکی از درخواست های مردم از نمایندگان وقت خود اجرای طرح فاضلاب بود، اما تا کنون این امر محقق نشده است .

حسینعلی حاجی دلیگانی افزود: با پیگیری های انجام شده، امیدوارم تا پایان سال‌جاری شاهد اجرای این طرح باشیم .

بازدید: 1085

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید


تلگرام

مناسبتها

حاضرین در سایت

ما 8 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار و اطلاعات :
بازدید کل : ۹۰۹,۸۰۰ نفر
حاضرین آنلاین : ۸ نفر
تعداد کل اخبار : ۷۹۹ مورد
اخبار امروز : ۰ مورد