امروز: چهارشنبه, ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
کد خبر: 3405
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ ۱۴:۳۶
دسته: اخبار شهر
پرینت
ایمیل
در روز عید قربان برگزار میگردد :

قنات جهانی «مزدآباد میمه» تا «دره دوزخی» زیر رکاب دوچرخه سواران

علاقمندان به حفظ محیط زیست ، عید قربان مسیر قنات جهانی مزدآباد میمه تا طبیعت بکر و دیدنی تخت سرخ را رکاب می زنند .

به گزارش روابط عمومی شهرداری میمه ، رالی بزرگ دوچرخه سواری در روز عید قربان در میمه برگزار خواهد شد .

محسن صدرالدین کرمی شهردار میمه گفت : این برنامه که بصورت کاملا خودجوش و توسط مردم برنامه ریزی شده است ، پس از کسب مجوزهای مقامات امنیتی در روز 22 شهریور سالجاری مصادف با عید قربان در میمه برگزار خواهد شد .

وی افزود : دوچرخه سواران مسیر قنات تاریخی و جهانی مزدآباد میمه(که به تازگی در فهرست میراث جهانی ثبت شده ) تا دره دوزخی را رکاب خواهند زد .

کرمی افزود : با همکاری هیئت بازیهای بومی و محلی شهرستان شاهین شهر و میمه ، تیم های کوه پیمایی ، سوارکاری و کایت سواری، دوچرخه سواران را در اجرای این برنامه یاری می کنند .

شهردار میمه گفت : هدف مردم از برپایی این مسابقه ، شناساندن مکانهای تاریخی و گردشگری زیبای منطقه میمه ، پاکسازی طبیعت توسط مردم و همچنین تذکر به مسئولان در راستای جلوگیری از تخریب محیط زیست می باشد .

منطقه تخت سرخ میمه که در محدوده پناهگاه حیات وحش نیز واقع شده ، سالهای زیادی است که بعنوان معدن مورد تخریب و استخراج قرار گرفته و نامهربانی هایی از این جنس صدای مردم و دوست داران محیط زیست را در این شهر در آورده است .

تن "تخت سرخ" میمه سالیان سال است که از زخم معدنی قدیمی، رنج میبرد ، زخمی که دست آدمی هر از گاهی در پی تنعم خود آن را میکاود و تن رنجور "تخت سرخ" را نحیف تر میکند .

 

بازدید: 1588
تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید


تلگرام

حاضرین در سایت

ما 18 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار و اطلاعات :
بازدید کل : ۹۰۲,۶۱۱ نفر
حاضرین آنلاین : ۱۸ نفر
تعداد کل اخبار : ۷۹۱ مورد
اخبار امروز : ۰ مورد