امروز: سه شنبه, ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
کد خبر: 3203
تاریخ انتشار: جمعه, ۳۰ مرداد ۱۳۹۴ ۱۸:۵۳
دسته: اخبار شهر
پرینت
ایمیل
سخنان حجه الاسلام زمانی در

نماز جمعه این هفته میمه

حجه الاسلام زمانی امام جمعه میمه در خطبه اول نماز جمعه این هفته مسائل اخلاقی را تشریح و خواستار پرهیز از ناهنجاری های اجتماعی از جمله حسادت و سوء ظن در جامعه شد . وی با اشاره به اینکه پیامبر اکرم (ص) «حسادت» را از گناهان کبیره و باعث از بین رفتن پاداش ثواب و اعمال نیک انسان میدانند گفت : علمای علم اخلاق از «حسادت» بعنوان بدترین آفت دین ، اخلاق ، جسم و روح و بزرگترین گناهان کبیره یاد می کنند و این نشانه نا هنجاری اخلاقیست که در جامعه باعث پیدا شدن کینه در میان مردم می شود و انسانها نباید نسبت به نعمتی که خداوند به سایر بندگان داده رشک بورزند .

وی در خطبه دوم پس از توصیه مردم به تقوای الهی ، امانتداری ، وفای به عهد و خیرخواهی دیگران را از نشانه های تقوا بر شمرد و با اشاره به فرا رسیدن دهه کرامت گفت : این دهه فرصت مناسبی برای توجه بیشتر به مقام والای انسان و انسانیت است که ارزش انسان به آزاد اندیشی و عزت نفس می باشد .

خطیب جمعه میمه پس از خیر مقدم به فرماندار محترم و معاونان و مسئولین شهرستان با اشاره به در پیش رو بودن هفته دولت ارتباط بیشتر مردم با مسئولان و تاکید ریاست محترم جمهور به پاسخگویی به مردم توسط مسئولان و برآورده کردن انتظارات آنان را خواستار شد و خطاب به مسئولین کلام گهربار حضرت امیرالمومنین علی (ع) که پایداری دولت ها در گرو ترویج و گسترش عدالت است را متذکر شدند .

 

بازدید: 953

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید


تلگرام

حاضرین در سایت

ما 24 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار و اطلاعات :
بازدید کل : ۹۲۳,۱۷۲ نفر
حاضرین آنلاین : ۲۴ نفر
تعداد کل اخبار : ۸۱۶ مورد
اخبار امروز : ۰ مورد