امروز: شنبه, ۰۵ مهر ۱۳۹۹
کد خبر: 3199
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۳۱
دسته: گوناگون
پرینت
ایمیل

انتقال پایتخت عملی نمی‌شود

بلدیه ایسنا نوشت:  مهدی چمران در نشست خبری که به مناسبت روز خبرنگار در شورای شهر تهران برگزار شده بود، ضمن گرامیداشت این روز، خبرنگاری را کار ارزشی دانست و گفت: خبرنگاری در جایگاهی است که می تواند مسیر صحیح را برگزیند و این راه را نشان دهد که امیدواریم در تفکرات حزبی و شخصی غرق نشوند و در مقابل درخواست های وسوسه انگیز و تهدیدها استقرار واقعی و ذاتی خود را حفظ کنند.وی خبرنگاران را پل بین شورا و شهروندان در مسائل شهری دانست و گفت: در مسائل شهری به همکاری شهروندان نیازمندیم که این پل نیز از سوی خبرنگاران بین شهروندان و شوراها پر می شود..

رییس شورای شهر تهران در ادامه در پاسخ به خبرنگاران به جلسه ساماندهی پایتخت اشاره کرد و گفت: در این زمینه مطالعات زیادی صورت گرفته است و از جامعه دانشگاهی نیز استفاد شده است اما نکته ای که در مورد انتقال پایتخت وجود دارد و ما نیز همیشه مطرح می کنیم این است که چنانچه تهران منتقل شود و پایتخت جدیدی در شهر دیگری انتخاب شود باید این پاسخ جواب داده شود که پایتخت جدید قرار است با چند نفر جمعیت اداره شود و آیا فقط قرار است وزارتخانه و حکومت مستقر باشد و خودکفا باشند یا خیر؟ چرا که اگر قرار باشد این پایتخت درآمدزا باشد دوباره با همان جمعیت فعلی که در تهران است مواجه خواهیم شد.

چمران تصریح کرد: از معاون اول رییس جمهور جهانگیری درخواست کرده‌ایم که باید برای ساماندهی پایتخت و حتی بحث انتقال پایتخت استراتژی لازم مشخص شود چرا که مسائل اصلی ما در تهران در مجموع مسائل شهری، آبادانی است و وقتی با مهاجرت بی رویه از روستاها به شهرها به دلیل عدم درآمدزایی در مناطق روستایی مواجه هستیم باید برای جابجایی پایتخت به این سوال پاسخ داده شود که اگر پایتخت جای دیگری برود پس مشکلات تهران چه می شود؟

وی افزود: بعید می‌دانم انتقال پایتخت عملی شود و آنچه مجلس تصویب کرده بررسی پتانسیل این امر است که وزارت راه و شهرسازی در حال بررسی هستند.

رییس شورای شهر تهران همچنین درمورد طرح تفصیلی تهران، اظهار کرد: طرح تفصیلی تکمیل و ابلاغ شده است و در حال حاضر اجرا می شود. طرح جامع تهران برای اولین بار در کشور به عنوان طرح راهبردی تدوین شد که مرتبا هر پنج سال یک بار به روز می شود..

چمران در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در مورد ساخت و ساز میدان سپاه، گفت: ساختمان سپاه در شورای عالی معماری و شهرسازی مطرح شده و آنان باید تصمیم بگیرند و ما نیز در شورای شهر از آنها دعوت کردیم و توضیحات ما و میراث فرهنگی را شنیدند که قرار شد طبق قانون عمل شود..

وی ادامه داد: در مورد ساختمان سپاه قرار شد تا جلسه ای بین مسئولین سپاه، شورای عالی شهرسازی، میراث فرهنگی و شهرداری تشکیل شود و بررسی های لازم صورت بگیرد چرا که این ساختمان هفت الی هشت طبقه اجازه ساخت دارد که این تصمیم با شورای معماری و شهرسازی است و طبقات اضافی قاعدتا باید برداشته شود..

منبع: http://www.baladiye.com/24193
بازدید: 1014

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید


تلگرام

حاضرین در سایت

ما 24 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار و اطلاعات :
بازدید کل : ۹۵۱,۰۴۲ نفر
حاضرین آنلاین : ۲۴ نفر
تعداد کل اخبار : ۸۲۰ مورد
اخبار امروز : ۰ مورد