امروز: چهارشنبه, ۱۸ تیر ۱۳۹۹
کد خبر: 3120
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۴ ۱۱:۳۶
در حرم مطهر شهدای گمنام میمه برگزار شد :

دومین جلسه شورای اداری سال 94 شهرستان شاهین شهر و میمه

دومین جلسه شورای اداری شهرستان شاهین شهر و میمه ، در حرم مطهر شهدای گمنام میمه برگزار گردید .

حجت الاسلام والمسلمین زمانی امام جمعه ی میمه با اغتنام فرصت ماه رجب ، بهترین ذخیره و توشه ی معنوی در این ماه را خدمت به بندگان خدا دانست و با استفاده از آیه ی ۱۹ سوره ی حشر گفت : از مصادیق تقوای عملی خدمت صادقانه به مردم است و این جلسات باید برای مردم دارای منافع باشد .امام جمعه ی میمه در ادامه با توجه به اینکه شهرداری میمه وارد هفتادمین سال تاسیس خود شده است اظهار امیدواری کرد که هرچه زودتر بخش قدیمی میمه به شهرستان ارتقاء یابد .

***

پس از آن به ترتیب آقایان مقصودی رییس شورای اسلامی میمه ، صرامی شهردار وزوان ، مسعودی شهردار لای بید ، عابدی رییس شورای بخش و آذر پی بخشدار میمه به بیان مشکلات حوزه مدیریتی خود پرداخته و پیشنهادات خود در حوزه های صنعت ، بنیاد مسکن ، بهداشت و درمان ، منابع طبیعی ، راه و شهرسازی ، و راه روستایی را یادآور شد و خواستار اجرایی کردن پیشنهادات برای ایجاد اشتغال و جلوگیری از روند رو به رشد مهاجرت گردید .

***

حاجی ، نماینده ی مردم شهرستانهای برخوار ، شاهین شهر و میمه سخنران بعدی شورای اداری بود که در آغاز سخن از ابتکار فرماندار و برگزاری جلسه در جوار شهدا تشکر و سپاسگزاری کرد . وی سپس به تحلیل شرایط مردم یمن پرداخت و گفت : یمنی ها از بودن با ایران و ایرانی ها بر خود می بالند و رهبر انقلابی این کشور دانش آموخته ی حوزه ی علمیه ی قم  و حافظ صحیفه ی نورانی سخنان گرانبهای امام راحل است و اندیشه های استاد شهد مرتضی مطهری در این کشور ۲۵ میلیونی که نیمی شیعه و نیمی از برادران اهل سنت با مذهب شافعی هستند دارای احترام خاصی است . رهبر انقلاب یمن معتقد است ۵ نکته را از امام (ره) آموخته است : امریکا شیطان بزرگ است . اسرائیل غاصب است . اسرائیل باید محو شود . راهی جز وحدت جهان اسلام وجود ندارد . تمسک به قران و اهل البیت راهکار اصلی ماست .

حاجی در ادامه از همدلی و همزبانی موجود در شهرستان ابراز رضایت کرد و تاکید کرد که مقام معظم رهبری از بین پیشنهادات مختلف برای نامگذاری سال ها این نام را خود مورد توجه و عنایت قرار داده و در شرایط فعلی کشور را بسیار نیازمند آن می دانسته اند . وی شرایط بودجه ای و درآمدی کشور در ۳ سال گذشته را نامطلوب توصیف کرد و خاطرنشان ساخت که از ۲۱۰۰۰۰ میلیارد تومان بودجه در پایان سال ۹۳ ، ۱۷۰۰۰۰ میلیارد تومان وصولی داشتیم . یکی از مشکلات ما این است که یک مجموعه ی اداری بزرگ داریم و در مقابل افرادی را در جامعه داریم که با یارانه زندگی می کنند . نماینده ی مردم در مجلس شورای اسلامی در ادامه به مسائل و مشکلات بخش میمه پرداخت و گفت : اخیرا برای قنوات بخش مبلغ ۸۰۰ میلیون تومان و اصلاح و ساماندهی مسیل ها ۵۳۰ میلیون تومان تامین اعتبار شده است .

وی ناحیه ی صنعتی گلستان میمه را دارای مشکل زمین بدلیل اجاره ی مرتعی دامداران دانست و از برگشت اعتبار تخصیص یافته اظهار نگرانی کرد . حاجی ضمن تبریک هفته ی معلم به جامعه ی فرهنگی خاطرنشان کرد که مجلس نهم تاکنون ۲۶ مصوبه در مورد مدارس و آموزش و پرورش داشته است . عضو کمیسیون برنامه و بودجه ی مجلس در ادامه از اداره ی حفاظت محیط زیست بدلیل ممانعت از چرای دام و برخورد تهدید آمیز با قشر محروم دامدار انتقاد کرد . حاجی در پایان سخنان خود تاکید کرد که در مجموع بازدیدهای سفیران ، صورتجلسات استانی ، بازدیدهای مسئولان کشوری ، استانی و شهرستانی ۳۴۹ مشکل در بخش میمه شناسایی شده است که امید است تا ۱۵ روز آینده با توجه به تخصیص اعتبارات شهرستانی ، فرمانداری محترم با تشکیل جلسات موثر در راستای حل مشکلات احصا شده اهتمام نماید .

***

بصیری فرماندار شهرستان شاهین شهر و میمه در ادامه به تحلیل بیانات اخیر مقام معظم رهبری پرداخت و با توجه به ” سهل گرایی ” مورد اشاره ی رهبری که انسان را تنبل بار می آورد تاکید کرد که مدیران باید این بیانات را سرلوحه ی کار خویش قرار دهند . فرماندار عمده مشکل بخش میمه را درآمد پایدار ، اشتغال و مهاجرت جمعیت جوان دانست .

وی با اشاره به حکمت 327 نهج البلاغه گفت : پیش از پذیرش هر کاری به دانش آن کار مجهز شوید . امروزه آزمون و خطا جواب نمی دهد ، زمان مهم است . منابع مهم است و برای انجام کارها باید دانش آن را آموخت . نماینده ی عالی دولت در شهرستان در ادامه به معرفی فرهنگی و اجتماعی مردم بخش میمه پرداخت و از ضرورت توجه ویژه ی مدیران به این بخش گفت و گفت که ارتقاء بخش میمه به شهرستان از جمله استحقاقهای این بخش پرسابقه و قدیمی است و براساس قانون و در دولت جدید این کار را پیگیری خواهیم کرد . وی از مدیران خواست نگاهشان به بخش میمه ویژه باشد و مدیران عزیز در هفته یک روز را به بخش میمه اختصاص دهند و در این رابطه اطلاع رسانی نمایند که مردم مجبور نباشند برای امور جزئی کیلومترها مسافت را طی کنند . وی همچنین تاکید کرد که این قابل قبول نیست که اداره ای اختیار به مدیر بخش ندهد و مردم برای یک استعلام جزئی قرار باشد به مرکز شهرستان بیایند . رئیس شورای اداری شهرستان در اصرار بر حل این مشکل گفت : بعنوان نماینده ی عالی دولت این خواسته ی ماست و حتما بخشدار محترم موضوع حضور مدبران در بخش میمه و تفویض اختیار به ادارات بخش را مد نظر قرار داده و گزارشهای لازم در این رابطه را ارائه نمایند .

حسن ختام مراسم شورای اداری شهرستان نیز اقامه نماز ظهر به امامت حجه الاسلام زمانی بود .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بازدید: 1803

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید


تلگرام

مناسبتها

حاضرین در سایت

ما 24 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار و اطلاعات :
بازدید کل : ۹۱۱,۱۵۶ نفر
حاضرین آنلاین : ۲۴ نفر
تعداد کل اخبار : ۸۰۴ مورد
اخبار امروز : ۲ مورد