امروز: دوشنبه, ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰
کد خبر: 2925
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ ۱۱:۰۹

وزیر ارتباطات: از سال آینده اپراتور چهارم در چارچوب «اپراتور مجازی» فعال می شود

وزیر ارتباطات: از سال آینده اپراتور چهارم در چارچوب «اپراتور مجازی» فعال می شود

به گزارش ديجياتو  بر اساس این طرح شرکت های علاقمند به ارائه خدمات موبایل در ایران نیاز به سرمایه گذاری و نصب تجهیزات ندارند و می توانند از مجوز «اپراتور مجازی» استفاده نمایند.

در این رابطه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از فعال شدن اپراتور چهارم تلفن همراه به عنوان «اپراتور مجازی» در سال ۹۴ خبر داد.

محمود واعظی اظهار کرد: هم اکنون طرح های مطالعاتی اپراتور چهارم موبایل اجرا گردیده و در اواخر ماه آینده کلیات آن تصویب و از سال آینده اجرایی خواهد شد.

 

وی توضیح داد: با توجه به تجهیزات و سرمایه گذاری های انجام شده توسط ۳ اپراتور فعلی به این جمع بندی رسیده ایم که پس از این به جای ارائه مجوز فعالیت برای نصب تجهیزات و سرمایه گذاری، پروانه «اپراتور مجازی تلفن همراه» را به متقاضیان اعطا نماییم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: طرح شبکه ملی اطلاعات در کشور به عنوان یکی از اولویت های این وزارت خانه است که به زودی در کشور اجرا می شود.

او اضافه کرد: راه اندازی شبکه علمی کشور از دیگر برنامه های ما است که در حال حاضر مقدمات آن مهیا گردیده و کمیته مشترکی با همکاری وزارت علوم تشکیل شده تا به زودی شاهد اجرای شبکه مذکور باشیم.

وي افزود:شبکه روستایی کشور از اولویت های مهم دولت و وزارت ارتباطات است و ما نیز به دنبال افزایش ارتباط روستاها و توسعه اینترنت در آنها هستیم تا روستائیان نیز فعالیتشان را در این شبکه جهانی افزایش دهند.

به گفته وی تا کنون ۸ هزار روستا به اینترنت متصل شده اند که در آینده این رقم به ۲۵ هزار خواهد رسید.

وزیر ارتباطات و فناوری ارتباطات به پیشرفت روز افزون ICT در دنیا اشاره کرد و ادامه داد: متاسفانه در سال های گذشته توجه زیادی به این بخش نشده اما دولت یازدهم حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در اولویت های خود قرار داده که امیدواریم به هدف های اعلام شده دست یابیم.

منبع: http://digiato.com/article/2015/02/09/وزیر-ارتباطات-از-سال-آینده-اپراتور-چها/
بازدید: 974

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید


تلگرام

حاضرین در سایت

ما 43 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار و اطلاعات :
بازدید کل : ۱,۰۵۰,۸۸۱ نفر
حاضرین آنلاین : ۴۳ نفر
تعداد کل اخبار : ۸۵۵ مورد
اخبار امروز : ۰ مورد